Milletin İradesine Gem Vurulamaz

Kooperatifimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Karasakal 15 Temmuz’un yıl dönümünde yazılı bir açıklama yaptı...
"Hainlerin planlarını bozan aziz milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz. Mesele vatansa gerisi teferruat diyen bir milleti esarete sürüklemenin, onuruyla oynanmanın mümkün olmadığını dünya gördü. Ne ekonomik oyunlar ne de tank ve top ile millete hükmedilemeyeceği 15 Temmuz’da tarihe bir kez daha not düşüldü.
Milletimiz darbeye karşı durarak Türkiye Cumhuriyeti devletini Milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemeyeceğini açıkça ilan etmiştir. Samanlarını yakıp uçaklara engel olan, atletiyle tankı durduran bu aziz milletin içindeki iman ve inançtır. Bu, dünyaya örnek olacak bir tavırdır. Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese gösterdik. Elbette bunun için büyük bedel ödedik. Darbe girişimine karşı verdiğimiz bu mücadelede, 250 vatandaşımız şehit oldu. Dünyada çok az millet bu bedeli ödeyebilir. Siyasi görüşü fark etmeksizin Türkiye’nin geleceğine sahip çıkan 15 Temmuz ruhu demokrasinin sigortasıdır.
15 Temmuz hadisesi dünyanın herhangi bir başka bölgesinde veya ülkesinde yaşansaydı, bir daha ayağa kalkamazlardı. 15 Temmuz’un ardından tüm olumsuzluklara rağmen ekonomimize yapılan saldırılar da dahil birçok terör saldırısını kenetlenerek bertaraf ettik. Birliğimizi koruyarak olabilecek bütün saldırıların üstesinden de geleceğiz. Bütün hainliklere bütün saldırılara rağmen biz dimdik ayaktayız. Böyle bir coğrafyada, en zor koşullar altında hiç kimsenin yapamayacağını yaptık. Ama rehavete kapılmayacağız. Yapacak daha çok işimiz var. Üretmeye, alın teri dökmeye devam edeceğiz. Daha çok üretip daha çok gencimizi istihdam ederek büyüyeceğiz. 15 Temmuz sonrası Türkiye’nin bir toparlanma sürecine girdiğini ve bunu başarıyla tamamladığını görüyoruz. Şimdi yeni bir atılım sürecini başlatmamız gerekiyor. Ayağımızdaki prangayı çözdük, şimdi koşma zamanı. Büyümede, istihdamda, ihracatta yeni rekorlar kırmalıyız. Vatandaşlarımızın refah seviyesini daha da arttırmalı ve demokratik kazanımlarımızı güçlendirerek ileriye taşımalıyız. Bütün bunlar için kenetlenmeye ortak akla ihtiyacımız var. Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak.15 Temmuz gecesi yaşananların bir daha yaşanmaması için o karanlık gecenin gelecek nesillere aktarılması gerekir. Ülkemizden, ülkemizin gelecekte dünyada söz sahibi olacağından eminiz. Büyük ve güçlü Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, bayrağımızın gururla gökyüzünde dalgalanması ve minarelerden ezanların susmaması için şahadet şerbeti içen yiğitlerimizi rahmetle anarken gazilerimizi ve aziz milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz."