İman ve İnancın Zaferi !
Tankın, topun karşısına sadece ve sadece imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilen aziz milletimizin yazdığı destanın yıldönümünde Kooperatifimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Karasakal bir mesaj yayımladı. 
Başkanımız mesajında;
Milletin iman ve inancıyla yazdığı destana vurgu yaparak “15 Temmuz silahlı darbe girişimini bozguna uğratan aslan yürekli milletimize hain darbe girişiminin yıldönümünde bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. İstiklaline ve istikbaline sahip çıkan bir milletin ferdi olmanın gururunu yaşıyorum.
81 ilimizdeki, ilçelerimizdeki meydanlarda ve tüm Türkiye’de coşkuyla, gururla söylenen özgürlük türkülerinin asıl bestekârı milletimizin bizatihi ta kendisidir. 15 Temmuz gecesi sokaklarda Sünni-Alevi yoktu, Türk-Kürt yoktu, Çerkez-Roman yoktu, o gece meydanlarda sağcı-solcu, zengin-fakir, iktidar-muhalefet yoktu. 15 Temmuz’da tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Harbimizde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, Türk milleti vardı.
Milletimiz, bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyaya vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Tıpkı Söğüt’te, İstanbul’da olduğu gibi, Anadolu topraklarını hayat alanı olmanın ötesinde istikbali olarak gördüğümüzü tüm dünyaya haykırdık. Milletimiz, bu ülkeyi kendisine yar etmemek için saldıranlara karşı 100 yıl önce Çanakkale’de, Kut’ül Ammare’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir.
15 Temmuz gecesi Türkiye tüm farklılıklarını, tüm renklerini, tüm meşreplerini geride bırakarak tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşmiştir.
Bu vesileyle kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir”